Zapraszamy serdecznie do bezpłatnego korzystania z porad prawnych i psychologicznych w naszym Domu w Gdańsku oraz w oddziałach w Elblągu i w Gnieźnie. Od 2025 r. również w Dobrej.
Porady dostępne będą od 1 września 2023 r., w formie stacjonarnej, telefonicznej i online.
Aby skorzystać z porady, należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 609113117.
Porady w formie stacjonarnej będą odbywać się:
- przy ul. Świętej Trójcy 4 w Gdańsku
- przy ul. Obrońców Pokoju 10 w Elblągu
- przy ul. Franciszkańskiej 12 w Gnieźnie.
Porady prawne prowadzi:
Dr. Danuta Klucz – uznana ekspertka w dziedzinie prawa, specjalizująca się przede wszystkim w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Ukończyła studia magisterskie i podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także uzyskała stopień doktora nauk prawnych. Obecnie pełni funkcję profesora w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia jako nauczyciel akademicki.
Jej zainteresowania naukowe obejmują szeroki zakres zagadnień prawnych, w tym prawo cywilne, gospodarcze i finansowe, ale to prawo pracy stanowi jej główny obszar badań. Ponadto, zajmuje się również tematyką polityki społecznej i bankowości, w tym w obszarze compliance, pełniąc funkcje doradcze w sektorze bankowym. Dr Klucz prowadzi szkolenia dla banków z zakresu prawa pracy, polityki kadrowej i ładu korporacyjnego, co podkreśla jej zaangażowanie w praktyczne aspekty prawa w świecie finansów
Porady psychologiczne prowadzi:
Adam Michalski – certyfikowany psychoterapeuta, ukończył akredytowane szkolenie w Czteroletnim Podyplomowym Studium Psychoterapii oraz Studium Terapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji. Ukończył również szkolenie Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji.
Od lat pracuje z osobami przeżywającymi trudności w relacjach i w świecie wewnątrz psychicznym. Wykładowca i autor publikacji dotyczących zaburzeń więzi, problemu alkoholowego, rodzin z problemem uzależnienia, lęków i depresji.
Od kilkunastu lat prowadzi terapię indywidualną krótko i długoterminową,
Prowadzi psychoterapię indywidualną i partnerską m. in. w obszarach: trudności w relacjach z innymi; trudności w małżeństwie; problemy w komunikacji partnerskiej; problemy w komunikacji rodzic-dziecko; sytuacja kryzysu; doświadczenie utraty, żałoby; zaburzenia lękowe, nerwice, fobie; zaburzenia nastroju, depresja; zaburzenia emocjonalne.
Porady realizowane są w ramach zadania publicznego „Starość i wykluczenie jako strategiczny cel rozwoju instytucjonalnego DMK” realizowanego przez Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO. Priorytet 1a.